1

CSR

Odpowiedzialność społeczna w Edenred

Od początku istnienia firmy misją Edenred jest tworzenie przyjaznego środowiska pracy. Zobowiązanie to pozwoliło nam zidentyfikować główne elementy odpowiedzialności społecznej w Grupie Edenred, jak: lepsza jakość życia, ochrona środowiska naturalnego i tworzenie wartości w odpowiedzialny sposób.

CSR w Edenred

 

Ludzie: polepszać jakość życia 
Naszym celem jest być najlepszym pracodawcą, który zapewnia pracownikom rozwój zawodowy oraz poszanowanie różnorodności i praw człowieka. Stawiamy na dobre samopoczucie, promując zdrowe odżywianie i angażowanie się w rozwój lokalnej społeczności.

Planeta: chronić środowisko naturalne 
W Edenred chronimy środowisko naturalne, zmniejszając „ślad węglowy”, zużycie zasobów i odpadów oraz projektujemy rozwiązania przyjazne dla środowiska.

 

 

Zasady te wdrażamy na poziomie międzynarodowym, w szczególności w przypadku takich wydarzeń, jak:

Naszą odpowiedzialność społeczną biznesu oparliśmy na globalnym badaniu istotności, obejmującym zarówno wywiady wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Badanie to umożliwiło zidentyfikowanie i ustalenie priorytetów w zależności od ich znaczenia i wpływu na wyniki firmy.

Zidentyfikowaliśmy siedem głównych obszarów:

  • bezpieczeństwo systemów IT i prywatność danych
  • etyka biznesu
  • energia i zmiany klimatyczne
  • odpowiedzialna digitalizacja płatności
  • zadowolenie klientów
  • zarządzanie talentami
  • promocja zdrowego żywienia.

 

W uznaniu naszych zobowiązań zostaliśmy objęci trzema najbardziej znanymi etycznymi indeksami giełdowymi:

- Dow Jones Sustainability Indices (od 2013 r.)

- FTSE4Good (od 2011 r.)

- Vigeo Eiris - 120 firm w Europie i strefie Euro, które mają najbardziej rozwinięty i zaawansowany CSR (od 2018 r.).

Jako sygnatariusz inicjatywy United Nations Global Compact, zobowiązujemy się również do promowania naszych wartości z poszanowaniem praw człowieka, przepisów prawa pracy i dobrych praktyk związanych z ochroną środowiska naturalnego.

Akcje charytatywne w Edenred Polska

Szlachetna Karta - Szlachetna Paczka

Od 2015 r. współpracujemy ze Stowarzyszeniem Wiosna przy projekcie Szlachetna Paczka, w ramach którego przygotwaliśmy specjalną świąteczną edycję Szlachetnej Karty Podarunkowej i akcję Szlachetna Paczka z Edenred – Dołącz do nas.Karty te pełnią podwójną rolę – motywują pracowników i pomagają potrzebującym rodzinom. Szlachetna Karta Podarunkowa to piękny i wrażliwy na innych podarunek, który dostarcza zatrudnionym wyjątkowych emocji wzmacniając jednocześnie działania CSR i employer branding firmy.

 

 

Akademia przyszłości

Edenred Polska od wielu lat działa na rzecz wspierania lokalnych społeczności. Od 6 lat wspiera Dom Samotnej Matki i Dziecka w Warszawie. Podopieczni Domu, matki z dziećmi, otrzymują przez cały rok od Edenred pomoc w postaci żywności, prezentów z okazji Dnia Dziecka, Mikołajek i Bożego Narodzenia, wyprawkę do szkoły. Pracownicy Edenred także wspierają potrzebujących poprzez zbiórkę pieniędzy oraz ubrań i zabawek dla Domu Samotnej Matki i Dziecka.

 

 

W 2018 r. w ramach projektu Idealday zorganizowaliśmy „Fotel Prezesa” dla podopiecznych Akademii Przyszłości organizacji Stowarzyszenie Wiosna. Dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o firmie, jej kulturze organizacyjnej i działalności, poznać pracowników wszystkich działów, przekonać się jak wygląda codzienna praca w biurze. Wielkim przeżyciem była pomoc w pakowaniu kartonów z przedpłaconymi kartami dla klientów. Podopieczni Akademii Przyszłości mieli także okazję zaprojektować karty podarunkowe. Największą niespodzianką dla dzieci były prezenty w postaci przedpłaconych kart Edenred, ich pierwszych kart płatniczych. Dwaj chłopcy, z pomocą wolontariuszy, przygotowali profesjonalne wizytówki, którymi wymienili się z Zarządem firmy. Dzieci z ogromną chęcią i przyjemnością zasiadły na „Fotelu Prezesa”.