Najczęściej zadawane pytania

PYTANIA DOTYCZĄCE KART EDENRED

 

Karta przedpłacona (tzw. karta pre-paid) to karta płatnicza, na którą przelano środki pieniężne. Użytkownik karty nie może wydać większej kwoty, niż ta, którą wskazuje saldo. Zakup karty przedpłaconej nie wymaga zakładania konta osobistego w banku. Taka karta może być używana do dokonywania transakcji bezgotówkowych w sklepach stacjonarnych i online.

Karta przedpłacona nie jest kartą debetową ani kartą kredytową.
Używając karty debetowej, właściciel korzysta ze środków, które znajdują się na jego osobistym rachunku bankowym, co oznacza, że przekraczając dostępne saldo, może zrobić tzw. debet, czyli dług, który trzeba zwrócić do banku w określonym czasie. Używając karty kredytowej, można dokonać zakupu nawet wtedy, gdy saldo konta na to nie pozwala, ale bank przyznał właścicielowi pewien „kredyt”. Płacąc w sklepie za dany towar, właściciel karty będzie musiał oddać tę kwotę bankowi wraz z odsetkami. 
Zasadniczą różnicą pomiędzy kartami przedpłaconymi a innymi kartami płatniczymi jest to, że płatność kartą jest do wysokości dostepnego salda karty.

Wszystkie karty przedpłacone Edenred z wyjątkiem karty Ticket Restaurant®, mają zasięg międzynarodowy, co oznacza, że można nimi płacić i korzystać z bankomatów (karty z opcją PIN) poza granicami kraju.

Kartą Ticket Restaurant® można płacić na terenie Polski, w ponad 50 000 punktach gastronomicznych np. restauracje, piekarnie, cukiernie, kantyny, bary szybkiej obsługi, pizzerie, firmowe kafeterie oraz stołówki.

Jeśli doszło do takiej sytuacji, koniecznie: 

  1. skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta pod numerem telefonu: +48 22 2 927 927 w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00 lub zadzwoń na automatyczną infolinię pod numer +48 22 481 39 08. Przygotuj numer karty – znajdziesz go w liście przewodnim,otrzymanym wraz z kartą lub skontaktuj się z firmą, od której otrzymałeś kartę.
  2. jeżeli zarejestrowałeś swoją kartę na stronie internetowej myedenred.pl, w każdej chwili zablokujesz kartę 
  3. kartę również zastrzeżesz w aplikacji mobilnej Twoja Karta 

Jeśli chcesz otrzymać duplikat karty, napisz wniosek o jego wydanie i wyślij na adres e-mail: kontakt-pl@edenred.com

 W każdej z powyższych sytuacji firma Edenred zastrzeże utraconą kartę, wyda duplikat, przeksięguje środki na nową kartę oraz wyśle ją na adres wskazany przez osobę zgłaszającą. Za duplikat karty z salda zostanie pobrana opłata zgodnie z regulaminem.

Kartą Ticket Restaurant® można płacić na terenie Polski, w ponad 50 000 punktach gastronomicznych np. restauracje, piekarnie, cukiernie, kantyny, bary szybkiej obsługi, pizzerie, firmowe kafeterie oraz stołówki.

Kartami Edenred można płacić w każdym miejscu, w którym akceptowane są karty MasterCard. Jednak, na życzenie Klienta, na każdą kartę można nałożyć ograniczenia, które umożliwią płacenie tylko w określonych miejscach, np. w sklepach z ubraniami, z zabawkami, księgarnie, baseny, teatry itp.

W przypadku kontaktu z Działem Obsługi Klienta przygotuj numer seryjny karty, który znajduje się z tyłu karty nad paskiem magnetycznym. Zadzwoń pod numer + 48 22 2 927 927, w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisz e-maila na kontakt-pl@edenred.com. 

Karty bez PIN – następnego dnia po aktywacji. Aktywacji dokonuje firma, która zakupiła karty.
Karty z PIN- to zależy od użytkownika kiedy aktywuje kartę, aby dokonać aktywacji należy zadzwonić pod numer telefonu 22 481 39 08 i postępować zgodnie z instrukcją załączoną do listu przewodniego.

Dostępne saldo karty jest podawane w czasie rzeczywistym i sprawdzisz je na kilka sposobów:

• w serwisie internetowym myedenred.pl lub
• w aplikacji mobilnej Twoja Karta lub
• dzwoniąc na numer +48 22 481 39 08 (całodobowa automatyczna obsługa kart)

 

Historię transakcji można sprawdzić na stronie internetowej myedenred.pl lub w aplikacji mobilnej Twoja Karta

Karty Edenred są na pasek magnetyczny. Kart należy używać tak samo, jak każdej innej karty płatniczej. Jednak trzeba pamiętać, że szczegółowe warunki użytkowania określone są przez podmiot zamawiający karty.

Karty doładowywane są przez Edenred na zlecenie firmy, która je zakupiła.

Użytkownik otrzymuje karty nieaktywne.

W przypadku posiadania karty bez kodu PIN, aktywacja następuje po przesłaniu przez pracodawcę załączonego wniosku o aktywację kart.

W przypadku posiadania karty z kodem PIN samodzielnie aktywujesz kartę, dzwoniąc na numer telefonu 22 481 39 08 i postępujesz zgodnie z instrukcją załączoną do listu przewodniego.

PYTANIA DOTYCZĄCE SERWISU INTERNETOWEGO MYEDENRED.PL

 

Numer karty znajduje się na przodzie karty, w celu rejestracji podaj 4 ostatnie cyfry 16-cyfrowego numeru karty. Następnie podaj cały numer seryjny karty znajdujący się z tyłu karty nad paskiem magnetycznym.

Jeśli posiadałeś/aś profil na clubcodes.pl lub w serwisie twojakarta.edenred.pl, logowanie odbywa się za pomocą dotychczasowego loginu i hasła.

Jeśli posiadałeś/aś profil na clubcodes.pl i Twojakarta.edenred.pl, do zalogowania użyj loginu i hasła, którego używałeś/aś wcześniej do logowania się do jednego z tych serwisów, obojętnie którego. Pamiętaj, że od teraz już zawsze będziesz się logować za pomocą loginu i hasła, które wybrałeś do pierwszego logowania w serwisie myedenred.pl

Wejdź na stronę internetową myedenred.pl, wybierz z dostępnych opcji  czy "Posiadasz Kartę Edenred" lub " Posiadasz kod dostępu", następnie kliknij w przycisk „Zarejestruj się” i postępuj zgodnie z instrukcjami.

Niektóre firmy zakupują od Edenred kody dostępu, następnie przekazują je swoim pracownikom/kontrahentom. 

Kod dostępu jest jedną z form rejestracji. 

Punkty ClubCodes można wydać na produkty oferowane w Club Codes, które oznaczone są wartością punktową.

Na stronie myedenred.pl przygotowano setki promocji i rabatów.
Chcesz być na bieżąco z promocjami? Zapisz się na newsletter KLIKNIJ TUTAJ

Są to punkty powitalne, które każdy użytkownik przy rejestracji za pomocą karty Edenred, otrzymuje od Edenred w prezencie. Profil Club Codes zostanie zasilony punktami automatycznie w ciągu 7 dni od daty rejestracji.